BioColostrum

100% naturalny produkt.

Colostrum z cennej naturalnej siary krowiej (pierwsze mleko).

Najwyższej jakości sterylny ekstrakt, przygotowano pod stałym

nadzorem kontroli jakości.

Płyn produkowany tylko i wyłącznie z surowego Colostrum Bovinum.

Pozbawiony jest tłuszczu, białek serwatki oraz kazeiny.

Produkt w 100% naturalny bez konserwantów, zagęstników

oraz środków chemicznych.

Naturalny to znaczy najlepiej i najszybciej przyswajany

przez organizm, co gwarantuje najlepsze rezultaty.

Co to jest Colostrum?

Siara (colostrum) jest pierwszym mlekiem produkowanym przez samice zaraz po porodzie odpowiedzialnym za  aktywację niedojrzałego układu immunologicznego noworodka. Colostrum w ciągu 3-5 dni przekształca się w normalne mleko. W pierwszych dobach siara jest niezwykle ważna dla rozwoju noworodka chroniąc go przed szkodliwymi czynnikami środowiska.  Bardzo długo produkt ten był niedoceniany, dopiero zaawansowane, najnowsze badania pozwoliły docenić jego wartość. Ze względu na to, iż u przeżuwaczy przeciwciała matki nie są przenoszone przez łożysko do płodu, colostrum bydlęce jest bardziej skoncentrowane i zawiera znacznie więcej składników immunologicznych (czynniki wzrostu, przeciwciała , substancje odżywcze) niż siara ludzka.

Etapy produkcji BioColostrum.

Siara zaraz po pobraniu poddawana jest procesowi zamrażania. Pierwszym etapem produkcji BioColostrum jest odtłuszczenie. Siara zawiera około 10 % tłuszczu, co nie byłoby korzystne dla przyswajalności produktu. Kolejnym etapem jest usunięcie kazeiny z colostrum. Pozostaje serwatka siary, która nadal zawiera składniki o wysokiej masie cząsteczkowej. Dlatego też jest ona poddawana mikrofiltracji tak, że pozostają tylko składniki, które mogą przejść przez małe pory filtra. Są to immunoglobuliny, czynniki wzrostowe, cytokiny, interleukiny, interferony itp. Ponieważ bakterie są bardzo małe, sterylny filtr musi mieć maksymalny rozmiar 0,2µ. Na szczęście cząsteczki białek z pozostałych składników są jeszcze mniejsze niż najmniejsza bakteria. Podczas produkcji naszego BioColostrum nie są stosowane żadne związki chemiczne poza enzymem do usunięcia kazeiny.  W ten sposób powstały sterylny ekstrakt bez dodatku substancji konserwujących zostaje przelewany do wyjałowionych butelek i w stanie nie otwieranym może być przechowywany co najmniej 2 lata. Po otwarciu powinien być przechowywany w lodówce i zużyty w ciągu 14 dni.

Ponieważ nasze standardy jakości są dla nas priorytetem, dlatego naszą siarę pozyskujemy z wyłącznie certyfikowanych gospodarstw ekologicznych z Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

eu_bio_logo

PZN 6062344

DE – ÖKO – 006

EU – Landwitrschaft